Elektrownie atomowe i zanieczyszczenie

Tomasz

Elektrownia atomowa to z pozoru niemal idealny wynalazek. Wysoka efektywność, niskie koszty produkcji energii oraz wysokie bezpieczeństwo to podstawowe zalety tego rozwiązania. Niestety są też wady. Należą do nich przede wszystkim konsekwencje uszkodzenia elektrowni, co może nastąpić np. w wyniku ataku terrorystycznego.

W tak ekstremalnej sytuacji, ekstremalne są również skutki. Mowa o wycieku substancji radioaktywnych, co miało miejsce np. w japońskiej Fukushimie. Zanieczyszczone w ten sposób środowisko może wpływać na całe pokolenia roślin i zwierząt, w tym oczywiście również ludzi. Zmiany chorobowe są w tym wypadku zwykle nieuleczalne, bo wynikają z modyfikacji struktury DNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Spaliny i choroby serca

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na nasze zdrowie, jest otaczające nas środowisko. Fakt ten może być zaletą, gdy spędzamy czas z dala od dużych ośrodków miejskich. Gdy jednak naszym środowiskiem są wieżowce, fabryki i ulice pełne samochodów, nawet przebywanie na tzw. świeżym powietrzu ma pewne negatywne konsekwencje. Dlaczego tak […]