Spaliny i choroby serca

Product Information

rehabilitacja w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/rehabilitacja.html sprawdź naszą dokładną ofertę rentgen zębów poznań

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na nasze zdrowie, jest otaczające nas środowisko. Fakt ten może być zaletą, gdy spędzamy czas z dala od dużych ośrodków miejskich. Gdy jednak naszym środowiskiem są wieżowce, fabryki i ulice pełne samochodów, nawet przebywanie na tzw. świeżym powietrzu ma pewne negatywne konsekwencje. Dlaczego tak się dzieje i jakie mogą być tego konsekwencje?

Z badań WHO wynika, że szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są zanieczyszczenia pyłowe, które znajdują się w dymie emitowanym przez kominy fabryk. W Polsce główne ośrodki miejskie są z reguły pozbawione bliskiego sąsiedztwa dużych fabryk, niestety nie oznacza to, że problem zanieczyszczone powietrza nie istnieje. Niebezpieczne, pyłowe zanieczyszczenie znajduje się również w spalinach produkowanych przez samochody.

Skutki regularnego wdychania pyłu unoszącego się w powietrzu widoczne są najczęściej po wielu latach. Kiedy jednak efekty zaczynają być wyraźne, jasne staje się również to, że zmiany w organizmie są duże i nieodwracalne. Do szczególnie niebezpiecznych skutków zanieczyszczonego powietrza należą choroby serca. Zgodnie z raportem WHO, 2% wszystkich chorób serca jest spowodowanych właśnie zanieczyszczonym powietrzem.